Урок -КВК «Архімедова сила» - PDF

Description
Урок -КВК «Архімедова сила» Мета уроку:- продовжити формування знань про виштовхувальну силу; - з ясувати, від яких величин залежить ( не залежить) значення Архімедової сили; - ознайомити з життєдіяльністю

Please download to get full document.

View again

of 12
All materials on our website are shared by users. If you have any questions about copyright issues, please report us to resolve them. We are always happy to assist you.
Information
Category:

Sales

Publish on:

Views: 17 | Pages: 12

Extension: PDF | Download: 0

Share
Transcript
Урок -КВК «Архімедова сила» Мета уроку:- продовжити формування знань про виштовхувальну силу; - з ясувати, від яких величин залежить ( не залежить) значення Архімедової сили; - ознайомити з життєдіяльністю Архімеда; - розглянути випадки виштовхувальної сили в житті та природі. Тип уроку: урок КВК(змагання) Демонстрації презентація Обладнання: - ноутбук, проектор, екран; - м яч; - 3 аркуші паперу для задач(3шт.), маркери(4шт.); - прапорці «Еврика!»(6шт.) - костюми для сценки; - домашні досліди( плаваюча картопля у солоній воді, дві повітряні кулі, одна з гелієм,склянка з мінеральною водою та виноград); - лист ватмана з назвами команд та конкурсами, надрукований лист «Тема уроку: Архімедова сила»,скотч заготовлений; - для кожного учня лист рефлексії(я запам ятав я не зрозумів я заслуговую ) ; - жетони для гри; - заготовлені кросворди - прилади для експериментів: важелі3шт.,пластилін,металеві циліндри, картопля, 6 лабораторних стаканів. - Пісочний годинник План уроку: 1. Організаційний момент-2хв. 2. Представлення команд-1хв 3. Конкурс «Спортивний»-4хв 4. Конкурс «Експериментальний»-8хв 5. Конкурс «Відгадай-но!-2хв 6. Сценка про Архімеда-4хв 7. Конкурс «Задача»-6хв 8. Конкурс «Дослід-питання»-4хв 9. Конкурс «Фото(відео -)питання»-4хв 10. Підведення підсумків гри, визначення переможців,оцінка діяльності-3хв 11. Домашнє завдання-1хв 12. Рефлексія, підведення підсумків уроку-3хв Хід уроку: Вчитель:Доброго ранку! Починаємо урок і я бажаю Вам гарної цікавої роботи та високих результатів! Діти, на минулому уроці ми з вами ознайомилися з темою «Сила Архімеда», а сьогодні проведемо урок - розв язування задач з цієї теми і проведемо його у вигляді змагання КВК(клуб веселих та кмітливих фізиків)отже, тема уроку «Архімедова сила» Сьогодні на уроці ми повинні : 1. Дослідити від чого залежить Архімедова сила; 2. Розв язати задачі на тему «Архімедова сила»; 3. Спробувати пояснити певні явища, використовуючи знання про Архімедову силу. Отже, починаємо гру. Команди, представтеся!назва команди Девіз І. Архімеди. Девіз: Дайте нам точку опори, а ми переможемо! ІІ. Ньютони. Девіз: ІІІ Динамо. Девіз: Вперед! Лише вперед до перемоги! Перший конкурс «Спортивний»-4хв:Вчитель кидає м яч і ставить питання учню, учень стило дає відповідь. Якщо відповідь правильна, команда отримує жетон,якщо ні, то право відповіді передається іншій команді. 1. Яка сила діє на тіло занурене в рідину або газ?(виштовхувальна) 2. Куди вона спрямована?(вгору) 3. Що є причиною виникнення виштовхувальної сили? (Сила виникає внаслідок того,що значення гідростатичного тиску на різних Слайд 1 Доброго дня! Звучить грецька музика - до уроку Вчитель відкриває назву уроку на дошці Слайд 2: Тема уроку Архімедова сила Завдання уроку 1.Дослідити від чого залежить Архімедова сила; 2.Розв язати задачі на тему «Архімедова сила»; 3.Спробувати пояснити певні явища, використовуючи знання про Архімедову силу Відкриває назву конкурсу на ватмані Вчитель роздає жетони за правильну відповідь глибинах неоднакова і зростає з глибиною) 4.Як можна виміряти силу Архімеда? (Підвісити тіло до динамометра та вагу тіла в повітрі. Потім занурити в рідину і визначити вагу тіла в рідині. Визначити різницю показань динамометра, це і буде сила Архімеда) 5. Закон Архімеда(На тіло,занурене в рідину або газ, діє виштовхувальна сила, яка дорівнює вазі рідини або газу, витиснутої цим тілом) 6.Як можна розрахувати силу Архімеда? (Сила Архімеда дорівнює добутку коефіцієнта ɡ на густину рідини та на об єм зануреної частини тіла) Підведемо підсумки першого конкурсу, порахуйте свої жетони Слайд 3 1.F A =P-P 1 2. F A = P рідини або газу 3. F A= ɡ ρ рідини V т Вчитель записує маркером результати в таблицю на дошці. Другий конкурс «Експериментальний»-8хв: Відкриває назву конкурсу на ватмані Вчитель: Цей конкурс допоможе з ясувати від яких чинників залежить сила Архімеда. Подумайте та запропонуйте свої версії, тобто гіпотези, які фактори впливатимуть на значення виштовхувальної сили. Давайте перевіримо ваші припущення. Капітани, отримайте завдання, обладнання. На це завдання вам дається 5хвилин, хто перший виконає завдання піднімає прапорець та звітує. Максимальна кількість балів-3,а мінімальна-1 бал Завдання для І команди: Дослід 1: Перевірка залежності виштовхувальної сили від об єму тіла. Підвісьте до важеля два тіла однакової маси та об єму ( 2 металічних циліндра). Зрівноважте важіль, потім занурюйте тіла у воду:одне повністю, а інше наполовину. Зробіть відповідні висновки про залежність(не залежність) Архімедової сили від об єму тіла. Діти називають припущення, а вчитель записує на дошці. Слайд 4 Від чого залежить сила Архімеда? - Від об єму тіла - Від маси тіла - Від форми тіла - Від густини рідини - Від глибини занурення - Від положення тіла під рідиною Вчитель перегортає пісочний годинник, тихо грає грецька музика Дослід 2:Перевірка залежності виштовхувальної сили від маси тіла. Підвісьте до важеля два тіла однакового об єму, але різної маси ( 2 металевих циліндра) Зрівноважте важіль, занурюйте тіла в воду. Зробіть висновки про залежність (не залежність) Архімедової сили від маси. Завдання для ІІ команди: Дослід 1: Перевірка залежності виштовхувальної сили від глибини занурення т тіла. Підвісьте до важеля два однакових тіла ( пластилин). Зрівноважте важіль. Занурюйте тіла в воду на різну глибину.зробіть висновки про залежність (незалежність) виштовхувальної сили від глибини. Дослід 2:Перевірка залежності виштовхувальної сили від положення тіла в рідині. Підвісьте до важеля два однакових тіла ( пластилин), але за різні сторони. Зрівноважте важіль. Занурюйте тіла в воду. Зробіть висновки про залежність (незалежність) виштовхувальної сили від положення тіла в рідині. Завдання для ІІІ команди: Дослід 1: Перевірка залежності виштовхувальної сили від форми тіла. Підвісьте до важеля два однакових тіла ( пластилин), але різної форми. Зрівноважте важіль. Занурюйте тіла в воду. Зробіть висновки про залежність (незалежність) виштовхувальної сили від форми тіла. Дослід 2:Перевірка залежності виштовхувальної сили від густини рідини. Підвісьте до важеля два однакових тіла ( 2 металевих циліндра ).Зрівноважте важіль.занурюйте один циліндр у воду, а інший в розчин солі. Зробіть висновки про залежність (незалежність) виштовхувальної сили від густини рідини. Вчитель записує маркером результати в таблицю на дошці. Капітани команд звітують, вчитель ставить галочки навпроти залежних факторів. Вчитель:Отже, теорія підтвердилася експериментально, бо за формулою, саме від від густини рідини та від об єму зануреної частини тіла залежить виштовхувальна сила. Переможцями в цьому конкурсі стали. Третій конкурс «Відгадай-но!»-8хв:-2хв. Відкриває назву конкурсу на ватмані Вчитель:Діти, зараз я зачитю вірші про відомих вчених, а відгадай-те, про кого йдеться мова. Хто знає- піднімайте прапорець, за відгадку-1бал 1. Народився в Греції, В місті Сіракузи. За розум і кмітливість став відомим дуже. Розв язав задачу про царську корону. В кориті купався і дійшов закону Слайд 5 Сила Архімеда Залежить Не залежить Від об єму тіла; Від маси тіла; Від густини рідини; Від форми тіла; Від глибини занурення; Від положення тіла під рідиною. F A= ɡ ρ рідини V т 2.Добре в математиці Геній розбирався Як діаметр Сонця знайти здогадався. Число пі обчислив досить таки точно І сферу небесну зобразив наочно. 3.Про тіла що плавають написав він книгу Для військових цілей він збирав машину. Вчитель:Правильно, всі вірші про Архімеда! Яка команда набрала більше жетонів? Вчитель роздає жетони за правильну відповідь та записує маркером результати в таблицю на дошці. Слайд 6 Портрет Архімеда, дати народження та смерті Сценка про Архімеда-4хв Вчитель:Існує легенда, що свій закон Архімед відкрив, коли приймав ванну. Давайте подивимось про це сценку, яку підготували наші артисти Легенда о том, как царь Гиерон задал Архимеду задачу, и о том, как Архимед её решил. Давайте заглянем сквозь тысячу лет В тот город у моря, где жил Архимед. Вот по дороге мощѐной в раздумье шагает учѐный. К царю Сиракуз направляется он. Навстречу спешит из дворца Гиерон: -Нужен твой совет учѐный: Слайд 7,8,9: Пейзажі Греції Тихо грає сітракі Мастер сделал мне корону. Погляди-ка, Архимед, золотая или нет? С виду золотом сверкает. Но ты знаешь, всѐ бывает Говорят, что мастер прыткий отпилил кусок от слитка. Остальную часть расплавил, серебро туда добавил. А потом принѐс хитрец, мне подделку во дворец! Золото иль позолота? Разгадать - твоя забота! Надо точно это всѐ определить, но корону не царапать, не пилить! Из дворца побрѐл учѐный «Мне известен вес короны. Ну а как найти объѐм?» Думал ночью, думал днѐм И однажды в ванне моясь, погрузился он по пояс. На пол вылилась вода - догадался он тогда, Как найти объѐм короны и помчался к Гиерону, Не обут и не одет А народ кричал вослед: Что случилось Архимед? Эврика! Нашѐл решенье! Эврика! Раскрыл секрет! Гиерон: Ты оденься Архимед! Вот сандалии, хитон, а расскажешь всѐ потом! Архимед: Пусть весы сюда несут и с водой большой сосуд Всѐ доставить Гиерону! На весы кладѐм корону И теперь такой же ровно ищем слиток золотой Гиерон: Всѐ понятно! Архимед: Нет, постой! Мы теперь корону нашу Опускаем в эту чашу. Гиерон! Смотри сюда!ставлю чѐрточку по краю. Гиерон: А корону? Архимед: Вынимаю. В воду золото опустим Гиерон: В воду золото? Допустим. Архимед: Поднялась опять вода. Метку ставлю я. Гиерон: Куда? Архимед: Ну конечно же по краю. Гиерон: Ничего не понимаю. Лишь две чѐрточки я вижу: Эта выше, эта - ниже. Но какой же выход главный? Архимед: Равный вес. Объѐм неравный! Ну а слиток золотой. Значит, был в короне той легче золота металл! Эврика!- тут царь вскричал. Говоришь, объѐм неравный? Мастер мой мошенник явный! За фальшивую корону он ответит по закону! А ты за разгадку получишь шоколадку! Жидкости на тело давят, вверх его все поднимают, При этом силу создают, что Архимедовой зовут! Еѐ считать умеем мы: Надо знать лишь вес воды, Что то тело вытесняет- всѐ закон нам объясняет. Открыл его великий грек, Ему имя Архимед! Вчитель:А зараз перевіримо, чи вмієте ви застосовувати цей закон Наступних конкурс «Задача» Відкриває назву конкурсу на ватмані: Зараз ви отримаєте картки з умовою задачі. Та команда, яка швидше за всіх правильно розв яже задачу - піднімає прапорець і біля дошки захищає розв язання. Максимальний бал-5балів, наступна команда-4 бали, остання-3 бали, якщо неправильно розв язана задача, балів не нараховується. На розв язання вам дається 4хвилини Задача 1. Гранітна глиба масою 1300кг і об ємом 0,5м 3 повністю занурена в воду. Яка виштовхувальна сила діє на глибу?( густина граніту кг/м 3, густина води-1000кг/м 3 ) Задача 2. Об єм залізної деталі 0,1 дм 3. Яка виштовхувальна сила буде діяти на деталь у гасі?( густина гасу кг/м 3 ) Задача 3.Залізна плита розміром 4 0,3 0,25 м 3 занурена в воду наполовину свого об єму Яка виштовхувальна сила діє на неї? (густина води-1000кг/м 3 ) Слайд 10,11,12: Розв язання задач Капітани або інші члени команди прикріпляють листи з розв язаннями до дошки і пояснюють задачу. Яка команда набрала більше балів? Вчитель:А зараз перевіримо ваше домашнє завдання. Відкриває назву конкурсу на ватмані Кожна команда підготувала дослід-загадку та ф
Related Search
Similar documents
View more...
We Need Your Support
Thank you for visiting our website and your interest in our free products and services. We are nonprofit website to share and download documents. To the running of this website, we need your help to support us.

Thanks to everyone for your continued support.

No, Thanks