Resultat heian cup 2013

Description
1. Resultat Heian Cup  Karlstad 2013‐10‐05 Kata F7 1 Amanda Bergren  Frölunda KK F9 1 Isadora Tosovic Fudokan KF 2 Natasa Bojic Solna Fudokan Shotokan 3…

Please download to get full document.

View again

of 7
All materials on our website are shared by users. If you have any questions about copyright issues, please report us to resolve them. We are always happy to assist you.
Information
Category:

Slides

Publish on:

Views: 0 | Pages: 7

Extension: PDF | Download: 0

Share
Transcript
  • 1. Resultat Heian Cup  Karlstad 2013‐10‐05 Kata F7 1 Amanda Bergren  Frölunda KK F9 1 Isadora Tosovic Fudokan KF 2 Natasa Bojic Solna Fudokan Shotokan 3 Alice Ahlborg Kils KF 3 Alicia Lindqvist Yorokobi Wado Ryu F10 1 Alva liimatainen Goju Kai Eskilstuna 2 Elin Wahlström Karlskoga KK 3 Ingebor O Pedersen  Sentrum Kampsport 3 Yasmine Jakobsson Kils KF F11 1 Lidijc Mijavovic Solna Fudokan Shotokan 2 Matilda Mertin Bushido KK Karlskrona 3 Isadora Lizdek Solna Fudokan Shotokan 3 Anastasija Tosovic Fudokan KF F12 1 Felicia Wernström Botkyrka Shukokai 2 Louise Adler Wakajishi 3 Nora Guvå Botkyrka Shukokai 3 Marie Hamn Johnsen Sentrum Kampsport F13 1 Emma Tran Karlskoga KK 2 Smilla Hagman Tibble KK 3 Tilda Hartwig‐Horvath Mifune 3 Ellen Sundqvist Karlstad Shotokan Lagkata F10‐11 1 Solna Fudokan Shotokan 2 Tibble Wadoryu P7 1 Jonathan Lindqvist Yorokobi Wado Ryu 2 Albin Stodne Sunne KF P8 1 William Tran Karlskoga KK 2 Simon Hrstic Solna Fudokan Shotokan 3 Erik Le Karlskoga KK 3 Alfons Wilhelmsen Göteborg Karateakademi
  • 2. P9 1 David Nilsson Tibble KK 2 Alvin Karlstrand Bushido KK Karlskrona 3 Maxim Lizdek Solna Fudokan Shotokan 3 William Caroni Wakajishi KK P10 1 Donart Dedushi Karlstad Shotokan 2 Gustav Nygren Karlstad Shotokan 3 Edward Berglund Botkyrka Shukokai 3 Enes Cerkezi Karlstad Shotokan P11 1 Marko Skoric Solna Fudokan Shotokan 2 Ludwiv Olsen Karlstad KF 3 Alexander Asp Botkyrka Shukokai 3 Adam Brankovic Göteborg Karateakademi P12 1 Vincent Caroni Wakajishi KK 2 Patrik Ringström Sentrum Kampsport 3 Adam Toth Wakajishi KK 3 Nicklas Olsson Wakajishi KK P13 1 Kristoffer Johansson Combat Akademy IF Täby 2 Jesper Gustafsson Värmdö Shitoryu 3 Pavle Skoric Solna Fudokan Shotokan 3 Vilhelm Andersson Goju Kai Eskilstuna Kumite F9 1 Amanda Berggren 2 Jasmin Omarain IF Frölunda KK 3 Sara Siggelin 3 Linnea Bauren Botkyrka Shukokai F10 1 Ingeborg Pedersen Sentrum Kampsport 2 Teodora Kraljevic Solna Fudokan Shotokan 3 Yasmine Jakobsson Kils KF 3 Zara Moos Tibble KK F11 K 1 Nora Hakdelsby Sarpsborg 2 Josefin Öjerbäck Tibble KK 3 Sandra Melin Botkyrka Shukokai 3 Ylva Bue Forberg Asker KK
  • 3. F11 L 1 Melissa Rehm Göteborg Karateakademi 2 Evelina Berggren Botkyrka Shukokai 3 Sofia Vukasinovic Solna Fudokan Shotokan 3 Smilla Hermander Botkyrka Shukokai F12 K 1 Amira Achenboune IF Frölunda KK 2 Dena Akbar IF Frölunda KK 3 Aya Achenboune IF Frölunda KK 3 Saron Aabraha Botkyrka Shukokai F12 L 1 Tuva Sivebro Karlstad KF 2 Klara Wendel Botkyrka Shukokai 3 Nora Guvå Botkyrka Shukokai 3 Diana Machar Botkyrka Shukokai F13 1 Madde Lindström Tibble KK 2 Natta Lindström Tibble KK 3 Eiril Bungum Mizuchi KK 3 Ailin V Moen Mizuchi KK Lagkumite F11 1 Tibble KK 2 Borkyrka Shukokai Lagkumite F12 1 Team Frölunda KK 2 Sentrum KK Norge 3 Borkyrka Lag 1 Kumite P8 1 Alvand Akbar IF Frölunda KK 2 Aydin Rafei IF Frölunda KK 3 Alfons Wilhelmsen Göteborg Karateakademi 3 William Tran Karlskoga KK P9 1 Michael Katriliotis IF Frölunda KK 2 Maxim Lizdek Solna Fudokan Shotokan 3 David Nilsson Tibble KK 3 Mats Sälid Sentrum Kampsport P10 K 1 Leon Kalyun Göteborg Karateakademi 2 Ricky Haag Mifune 3 Artur Saidov Mizuchi KK 3 Alexander Krogh Asker KK
  • 4. P10 L 1 Kjell Andre Hansen Sentrum Kampsport 2 Filip Cvjetcovic Göteborg Karateakademi 3 Simon Ericsson Västerås KC 3 Oscar Rutgersson Tibble KK P11 K 1 Christian T Steen Mizuchi KK 2 Kristian Hjerpaasen Asker KK 3 William Tambour Mifune 3 Erik Majberger Mifune P11 L 1 Henrik Rydström Sarpsborg KK 2 Noel Allhage Falk Göteborg Karateakademi 3 Adam Brankovic Göteborg Karateakademi 3 William Aiderfors Västerås Shitoryu P12 K 1 Fredrik Sundby Mizuchi KK 2 Vincent Caroni Wakajishi KK 3 Markus Markkanen Botkyrka Shukokai 3 Benjamin Settergren‐Shen Mifune P12 L 1 Alexander Brajic Centrum KK Kristianstad 2 Michael Pedersen 3 Daniel Karlsson  Åkersberga KK 3 Adam Toth Wakajishi KK P13 K 1 Teodor Löwenadler Wakajishi KK 2 Edvin Izetovski IF Frölunda KK 3 Adam Akolor Djursholm KK 3 Wilhelm Andersson Goju Kai Eskilstuna P13 L 1 Adrian Lopez Sarpsborg KK 2 David Engman Sundsvalls Sportkarate 3 Fredrik Christoffersen Sentrum Kampsport 3 Sebastian Vedal Sarpsborg KK Lagkumite P12 1 Wakajishi KK 2 Botkyrka 3 Lagkumite P13 1 Sarpsborg KK Norge 2 Sundsvalls Sportkarate
  • 5. Kata Damer Yngre juniorer 1 Alexandra Löwenadler Wakjishi KK 2 Carolina Hedqvist Tibble KK 3 Hanna Kakawandy Goju Kai Eskilstuna 3 Wilma Eklund Huddinge Shitoryu Kata Herrar Yngre juniorer 1 David Pahm Wado Karate Katrineholm 2 Khai Truong Goju Kai Eskilstuna 3 Ian Toth Wakajishi KK 3 Dennis Petreski Göteborg Karateakademi Kumite Damer Yngre Junior ‐47kg 1 Ronja Ek Mizuchi KK 2 Hanna Bermann Borkyrka Shukokai Kumite Damer Yngre Junior ‐54kg 1 Li Lirisman Estonian Karatefederation 2 Tina Ahmadi IF Frölunda KK 3 Bella Franzen Värmdö Shitoryu 3 Ulla Ekström Göteborg Karateakademi Kumite Damer Yngre Junior +54kg 1 Fatma Sabic Borås KK 2 Andrea Ericsson Västerås KC 3 Heloise Hedbom Karlstad KF 3 Viktoria Kraljevic Solna Fudokan Shotokan Kumite Herrar Yngre Junior ‐52kg 1 Daniel Barkelind Eskilstuna KK 2 Viktor Norberg Göteborg Karateakademi 3 Malek Refai Solna Karate Kumite Herrar Yngre Junior ‐57kg 1 Daniel Rodionov Estonian Karatefederation 2 Karl Taal Estonian Karatefederation 3 Sebastian Tenmon Kumite Herrar Yngre Junior ‐63kg 1 Azar Zeinalov Estonian Karatefederation 2 Omar Kanbour Västerås KK 3 KevinAiderfors Västerås Shitoryu KK 3 Sillat Sim‐Oliver Estonian Karatefederation Kumite Herrar Yngre Junior ‐70kg 1 Philip Sokcic Hedin Botkyrka Shukokai 2 Jimmy Haag Mifune 3 Viktor Åkerblom Jonsson Botkyrka Shukokai 3 Tomas Korkmaz Solna KD
  • 6. Kumite Herrar Yngre Junior +70kg 1 Lucas Rutgersson Tibble KK 2 Morten Hjerpaasen Asker KK 3 Hampus Andersson Åkersberga KK 3 Erik Wendel Botkyrka Shukokai Kata Damer Junior 1 Julia Pham Wakajishi KK 2 Izabella Tran Karlskoga KK 3 Pernilla Brandt Botkyrka Shukokai 3 Elin Österman Botkyrka Shukokai Kata Herrar Junior 1 Alexander Pagot IF Lidingö KD 2 Johan Larsson Inyon KK Piteå 3 Stefan Vasic Solna Fudokan Shotokan 3 William Gustafsson Botkyrka Shukokai Kumite Damer Junior ‐46kg 1 Julia Pham Wakajishi KK 2 My Hämmelin Botkyrka Shukokai Kumite Damer Junior ‐59kgkg 1 Mikaela Eriksson Malawe KD 2 Alexandra Haag Mifune Kumite Damer Junior +59kg 1 Lisa Rasmusson Sundsvalls Sportkarate 2 Pernilla Brandt Botkyrka Shukokai 3 Emelie Asklöv Linköping Sportkarate 3 Paulin Malek Asker KK Kumite Herrar Junior ‐61kg 1 David Muradyano Halmstad Shotokan KK 2 Isak Sunqvist Wakajishi KK 3 Carl Gustav Myreng Mizuchi KK 3 Veis Nabizadeh Mifune Kumite Herrar Junior ‐68kg 1 Midiya Kakavandy Goju Kai Eskilstuna 2 Tommy Kamhaug Sarpsborg KK 3 Pavel Artamonov Estonian Karatefederation 3 William Gustafsson Botkyrka Shukokai Kumite Herrar Junior ‐76kg 1 William Engman Sundsvalls Sportkarate 2 Mattias Andersson Åkersberga KK 3 Kevin Malmström Borås KK
  • 7. Kumite Herrar Junior +76kg 1 Sebastian Brajic Centrum KK Kristanstad 2 Nikola Stranojevic Solna Fudokan Shotokan 3 Richard Dimell Linköpings Sportkarate 3 Aldin Avdic Centrum KK Kristanstad Lagkumite Herrar junior 1 Solna 2  Botkyrka  3 Borkyrka Kata Damer U21 1 Linn Essving Botkyrka Shukokai 2 Fanny Hansson Botkyrka Shukokai Kata Herrar U21 1 Albert Gabriel Karlstad KF Kumite Damer u21 +60kg 1 Sara Raftsjö Västerås KC 2 Josefin Högling Karlstad KF 3 Karolina Wallin Botkyrka Shukokai 3 Fanny Hansson Botkyrka Shukokai Kumite Herrar U21 ‐68kg 1 Tsibisov Ilja     Estonian Karatefederation 2 Roohollah Yousefi Karategymnasiet IF Kumite Herrar U21 ‐78kg 1 Hussein Karimi Karategymnasiet IF 2 Vugar Muhtarov Karategymnasiet IF Kumite Herrar U21 +78kg 1 Måns Ramsin Botkyrka Shukokai 2 Karl A Svendsen Mizuchi KK 3 Kalle Dackland Sundsvalls Sportkarate 3 Ludwig Tallberg Wakajishi KK
  • Related Search
    We Need Your Support
    Thank you for visiting our website and your interest in our free products and services. We are nonprofit website to share and download documents. To the running of this website, we need your help to support us.

    Thanks to everyone for your continued support.

    No, Thanks