Result skp2013

Description
1. Results Swedish Kata Trophy 16 /3 2013Male Seniors from 16 years Female Seniors from 16 years1 Sam Biranvand Fagersta KK 1 Chieko Nakamura Inoue-ha Japan2 Juuso…

Please download to get full document.

View again

of 3
All materials on our website are shared by users. If you have any questions about copyright issues, please report us to resolve them. We are always happy to assist you.
Information
Category:

Slides

Publish on:

Views: 0 | Pages: 3

Extension: PDF | Download: 0

Share
Transcript
  • 1. Results Swedish Kata Trophy 16 /3 2013Male Seniors from 16 years Female Seniors from 16 years1 Sam Biranvand Fagersta KK 1 Chieko Nakamura Inoue-ha Japan2 Juuso Kenkkilä Tapanilan Erä Finland 2 Kurumi Yamashita Inoue-ha Japan3 Mike Schaunig Team Austria 3Aimee Sell Barking Abbey Ishinryu England3 Afshin Hemmati Moghadam Linköpings 3 Jutta Rath Team AustriaShotokan KK Female 1-3kyuMale 1-3kyu 1 Jutta Rath Team Austria1 Sandro Darmann Team Austria 2 Nea Mänty Lahden Karate Finland2 Benjamin Rath Team Austria 3 Elena Kim Gojukai Seinan KK3 Joni Kolari Lahden Karate Finland 3 Lotta Tamminen Lahden Karate Finland3 John Larsson Inyon Karate Piteå Female 4kyu-Male 4kyu- 1 Jacquline Onoya-Hoshmand Gojukai Eskilstuna1 Sittiphon Manaphon Skelleftehamn Shotokan KK 2 Camilla Ferm Gojukai Seinan KKL2 Andrey Shupliakov Gojukai Seinan KK 3 Nathalie Ruejas Gojukai Seinan KK3 Jan Brattberg Nacka KK 3 Lovisa Melander Danderyds KK3 Douglas Lerwall Gojukai Eskilstuna Female 35- yearsMale 35-39 years 1 Marika Ferm Gojukai Karatedo Sthlm1 Mika Virkunen Lahden Karate Finland 2 Anne Sage Yamaguchi Gojukai England2 Peter Bromley-Challenor Gojukai Karatedo 3 Åsa Örterström WakaijishiSthlöm 3 Ileana O`Connor Bromma KK3 Mikael Tillberg Åkersberga KK3 Kevan Alderton Yamaguchi Gojukai England Female Juniors 16-17 years 1 Aimee Sell Barking Abbey Ishinryu EnglandMale 40-49 years 2 Natascha Lauritsen Gladsaxe KK Denmark1 Madis Sinimets VK Budokan Estonia 3 Izabella Tran Karlskoga KK2 Rait Philap Impact Shukokai Estonia 3 Caroline Dalgård Denmark3 Ali Korkmaz Solna KD3 Mathias Karlsson Bromma Gojuryu KA Female Cadetes 14-15 years 1 Lina Wåglund Wakajishi KKMale 50- years 2 Joanna Högström Wakajishi KK1 Thomas Briesch Bromma KK 3 Beatrice Briesch-Uppgård Bromma KK2 Lennart Nordgren Gojukai Eskilstuna 3 Olivia Stjärnholm Bodens KK3 Göran Crafoord Danderyds KK3 Åke Strömberg Gojukai Karatedo SthlmMale Juniors 16-17 years1 Stefan Vasic Solna Fudokan KK2 Sitthiphon Manaphon Skelleftehamn ShotokanKK3 Asha Tafari Wakajishi KK3 Szabolcs Koch KK Sportingbudo HungaryMale Cadetes 14-15 years Pool A1 Jan Struger Team Austria2 Khai Truong Gojukai Eskilstuna3 Alexander Pagot Lidingö KD3 Georgo Hermann KK Sportingbudo Hungary
  • 2. Results Swedish Kata Trophy 16 /3 2013Pojkar 7B Pojkar 12A1 Saresh Zarei Nacka KK 1 Hugo Brunlid Lidingö KD2 Simon Hrstic Solna Fudokan KK 2 Kalle Holmlöv Tibble KK3 Rasmus Wiberg KK Elit 3 Ludwig Meidner Bromma KK3 Alfons Holmgren Järva KD 3 Amar Hadzic Norrköpings Shotokan KKPojkar 8A Pojkar 12B1 William Tran Karlskoga KK 1 Uros Lukic Solna Fudokan KK2 William Caroni Wakajishi KK 2 Elias EL Ghazouni Bromma KK3 Jack Mörtsjö Wakajishi KK 3 Christian Marcuz Huddinge Shotokan KK3 Leo Borozan Solna Fudokan KK 3 Alexander Diez Lidingö KDPojkar 8B Pojkar 13A1 Leevi Saario Lahden Karate Finland 1 David Pham Wado Karate Katrineholm2 Alexander Stepanic Solna Fudokan KK 2 Ian Toth Karate Dojo Katrineholm3 Leo Khodr Märsta Wadoryu KK 3 Kristoffer Johansson Combat Academy3 Philip Ekedahl Linköpings Shotokan KK 3 Viktor Lindqvist Tullinge Wadoryu KKPojkar 9A Pojkar 13B1 David Nilsson Tibble KK 1 Isak Johansson Linköping2 August Berndtsson Tibble KK 2 Arvid Lentell Combat Academy3 Maxim Lizdek Solna Fudokan KK 3 Samuel Hudak Minakami KD3 Edward Berglund Botkyrka Shukokai KK 3 Viktor Öjerbäck Tibble KKPojkar 9B1 Jimi Marimon Tullinge Wadoryu KK2 David Svärd Bushido KK Karlskrona3 Jakob Wollnert Bromma KK3 Philip Ekroth Tullinge Wadoryu KKPojkar 10A1 Sam Hagman Tibble KK2 Sean O`Conner Bromma KK3 Theo Lilja Nyköpings YuishinKai KK3 Tim Westin Bromma KKPojkar 10B1 Isak Larsson Kungsängens Kampsport2 Gustav Risbecker Bromma KK3 Erik Bruhn Kungsängens Kampsport3 Bobojon Mikiddinov Älvsby Shotokan KKPojkar 11A1 Vincent Caroni Wakajishi KK2 Alexander Lönnqvist Nacka KK3 Adam Toth Karate Dojo Katrineholm3 Saku Virtanen Lahden Karate FinlandPojkar 11B1 Filip Skogeland Botkyrka Shukokai KK2 Simon Alm Combat Academy3 Mikael Seyhan Tullinge Wadoryu KK3 William Aiderfors Västerås Shitoryu KK
  • 3. Results Swedish Kata Trophy 16 /3 2013Flickor 7B Flickor 12A1 Elli Siambalis Tibble KK 1 Emma Tran Karlskoga KK2 Ellie Söderholm Tibble KK 2 Felicia Wernström Botkyrka Shukokai KK3 Clara Westerdahl Combat Academy 3 Jessica Wiberg Vallentuna Wadoryu3 Aslican Oktay Kihon-Sport Turkey 3 Tuva Sivebro Karlstads KFFlickor 8A Flickor 12B1 Sara Kojic Solna Fudokan KK 1 Torha Österberg Wakajishi KK2 Saga Kadowaki Linköpings Shotokan KK 2 Elsa Lindebris Älvsby Shotokan KK3 Mi Pasanen Oyama Karate Kai 3 Clara Fredriksson Huddinge Shitoryu KK 3 Hanna Gästgivar Danderyds KKFlickor 8B1 Matilda Morris Botkyrka shukokai Flickor 13A2 Agnes Grönberg Solna KD 1 Bess Mänty Lahden Karate Finland3 Erika Ribbestad Yorokobi KK 2 Smilla Hagman Tibble KK3 Felicia Saegebrecht Järva KD 3 Tess Hellsten Combat Academy 3 Siri Mörén Solna KDFlickor 9A1 Wilma Nielsen Gojukai Eskilstuna Flickor 13B2 Peppi Mänty Lahden Karate Finland 1 Sofie Rehnström Stockholms KK3 Natasa Bojic Solna Fudokan KK 2 Stina Berglund Solna KD3 Anastasia Stoyanoska Gävle Shotokan KK 3 Josefin Dellner KK Elit 3 Lisa Hammarberg KK ElitFlickor 9B1 Varja Berglund Bromma Gojuryu KA Boys/Girls Mixed Team 7-10 years2 Samantha Åström Solna KD 1 Tullinge Wadoryu KK lag 13 Lea Skoro Solna Fudokan KK 2 Tibble KK 3 3 Combat Academy ”Combat Kids”Flickor 10A 3 Combat Academy ”Combat Girls”1 Tuva Hultgren Tullinge Wadoryu KK2 Daniella Roos Bromma Gojuryu KA Boys/Girls Mixed Team 11-13 years3 Fillipa Wernström Botkyrka Shukokai KK 1 Tullinge Wadoryu KK lag 23 Ella Hedströmmer Bromma KK 2 Tibble KK 1 3 Solna Fudokan KKFlickor 10B 3 Tibble KK 31 Yasmine Jakobsson Kils KF2 Therese Hiltunen Tullinge Wadoryu KK3 Lidia Mijanovic Solna Fudokan KK3 Natalia Maksimovic Solna Fudokan KKFlickor 11A1 Louise Adler Wakajishi KK2 Wera Moos Tibble KK3 Linn Melldèn Tibble KK3 Frida Nilsson Tibble KKFlickor 11B1 Tyra Bruno Tibble KK2 Moa Fernström Bromma KK3 Alva Berg Värmdö Shitoryu Kofukan3 Emilia Svärd Bushido KK Karlskrona
  • Related Search
    Similar documents
    View more...
    We Need Your Support
    Thank you for visiting our website and your interest in our free products and services. We are nonprofit website to share and download documents. To the running of this website, we need your help to support us.

    Thanks to everyone for your continued support.

    No, Thanks